Teknoloji

Sakin ol Adam: Hideo Kojima Uzayda Oynanacak Bir Oyun Yapmak İstiyor

Oyun dünyasının çılgın dehası Hideo Kojima, temizden güzele uzaya baktı. Konuşmasında hayalinin uzayda oynanacak bir oyun yapmak olduğunu dile getiren Kojima, bunun için ilginç bir davette de bulundu.

Hideo Kojima’nın oyun dünyasının dehası olduğunu söylemek abartı olmaz.

Metal Gear Solid serisi ile büyük bir başarı gösteren Kojima, olaylı Konai ayrılığının ardından çocuk sahibi olmak üzere olan seriyi Konami’nin ellerine bırakmış ve kendi stüdyosu Kojima Productions’ı kurmuştur.

Belgesel için düzenlenen galada konuşan Hideo Kojima, yeni hedefini hayranlarıyla paylaştı.

Aynı sahneyi paylaştıkları ve Summer Game Fest’te tanıdıkları oyun muhabiri Geoff Keighley, Kojima’ya ne yapmak istediğine dair bir soru sordu. Aklında her zaman çılgın fikirler olduğundan emin olduğumuz Kojima, bir noktada uzayda oynanabilecek bir oyun yapmak istediğini dile getirdi.

Kojima, kendisini uzaya gönderebilecek olanlara seslendi.

Uzaya gitmek istediğini söyleyen Kojima, “Uzayda oynayabileceğiniz oyunlar yapmak istiyorum. O yüzden lütfen biri beni uzaya götürsün” dedi. Kim bilir, Kojima söz konusu olduğunda hiçbir şeyin imkansız olduğu söylenemez. Ayrıca Hollywood’un neredeyse tamamını tanıyacak güçlü bağlantıları olan Kojima onu uzaya götürecek birini bulsa şaşırırdık ama bu yine de imkansız diyebileceğimiz bir şey değil.

kirkagac-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu