Teknoloji

iOS 17, navigasyonu doğrudan kilit ekranına getiriyor

Twitter’daki Apple sızıntı kaynağı @analyst941’e göre şirket şunları söyledi: Haritalar uygulaması için, adım adım navigasyonu doğrudan kilit ekranında gösterecek yeni bir Canlı Etkinlikler özelliği üzerinde çalışıyor.Bunun iOS 17’nin bir parçası olacağı iddia ediliyor ve yayınlanmayan özelliğin nasıl görüneceğine dair fikir veren bazı ekran görüntüleri teze eşlik ediyor.

Geçen yıl iOS 16 ile yayınlandı Canlı etkinlikler bir uygulamanın en güncel verilerini kilit ekranında ve Dinamik Ada’da görüntülemeyi amaçlar. Örneğin, özellik bir Uber’in alım konumundan ne kadar uzakta olduğunu gösterebilir. Ayrıca antrenmanın ilerleyişini, canlı maç skorlarını veya yemek siparişinin ne kadar sürede geldiğini kilit ekranından takip edebilirsiniz.

Sızıntıya göre Maps Live Activity özelliği, cihazın kilidini açarken yumuşak bir geçiş sunacak. Kullanıcılar, ekranı yukarı kaydırarak bildirimlerini her zamanki gibi görüntüleyebilecek.

Kilit ekranında geniş bir alan kaplıyor gibi görünen bu özelliği boyutlandırmak için Apple’ın birçok yolu test ettiği de söyleniyor. Sızıntının kaynağı, canlı aktiviteyi kilit ekranındaki müzik çaların boyutuna indirip aktiviteye dokunarak tekrar maksimuma getirmenin mümkün olduğunu savunuyor.

Apple, önümüzdeki ay WWDC 2023’te ilk kez iOS 17’den bahsedecek.O zaman bu ve şimdiye kadar duyduğumuz diğer tezlerin ne kadar doğru olduğunu hep birlikte göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu