Haber

İngiliz yazar Lauren Booth Gaziantep’teki yıkımı gördü

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki sarsıntı Gaziantep’te de yıkıma neden oldu.

Müslüman olup Türkiye’ye yerleşen İngiliz yazar Lauren Booth tabloyu kentte inceledi.

İslahiye’yi inceledi

Booth’un İslahiye ilçesinde çektiği görüntüde, “Sessizlik, enkaz, toz dumanı.”kelimeleri kullandı:

Enkaz altında kimler kaldı, kimler kaçtı, ihtiyaçları nelerdi merak ediyorum. Biliyorum ki bu insanlar bir daha asla eski günlerine dönemeyecekler ve hayatlarının felaketini yaşamış olacaklar.

İngiliz yazar: Subhanallah

Depremlerin herkes için büyük bir imtihan olduğunu ifade eden Booth, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Sübhanallah, çabuk gitmek zorunda kaldık. Binalar hala çökme riskiyle karşı karşıya. Burada Türkiye’nin yardım kuruluşu AFAD hızla binlerce kişi için binlerce çadır kurdu. Hava çok soğuk. Şikayet etmiyorum. Elhamdülillah, dün gece binanın içinde yattım.

“Yiyecek, su, barınak, giyecek için elinizden geleni yapın”

Arama kurtarma çalışmalarını gözlemleyen ve çöken binaların görüntülerini paylaşan Lauren Booth, Lütfen hayatta kalanlara yiyecek, su, barınak ve giyecek sağlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın ve her şeyden önce dua etmeye devam edelim”terimini kullandı.

Booth, Hatay’ın ardından depremden etkilenen Gaziantep’in İslahiye ilçesine giderek AFAD çadırlarının bulunduğu alandan yaptığı konuşmanın görüntülerini paylaştı.

Depremzedelere yemek dağıtıldı

Öte yandan Booth, binlerce kişinin çadırlarda kaldığını, soğuk havaya ve sert kurallara rağmen çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

İngiliz yazar, ‘Iqra Charity’ tarafından düzenlenen ve 2 bin depremzedeye günde 3 öğün yemek verildiği çalışmalara katıldı ve depremzedelere yemek dağıttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu