Haber

Eski danışman Özvarinli’den olay iddiaları: Akşener’in iki ayaklı İmamoğlu planı

Millet İttifakı 14 ve 28 Mayıs seçimlerindeki yenilgisinin ardından adeta dağıldı.

CHP’de değişim rüzgarları eserken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kendi adına konuştu. “Baba-oğul gibiyiz”CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı bayrak kaldırmış görünüyor.

İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye geçen Meral Akşener’in eski danışmanı Dr. Hasan Sami Özvarinli, sosyal medya hesabından seçim sonrası partilerde yaşanacak değişime ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

AKŞENER’İN KONGRE PLANI: CHP’Yİ TASARLAMAK

Akşener’in 24 Haziran’da kongreye kendi anahtar listesiyle gireceğinin altını çizen Özvarinli, şöyle konuştu: “İYİ Parti Genel Başkanı 24 Haziran’da kendi anahtar listesiyle kongreye girecek. Kongre iki adayla yapılacak ama Meral Akşener ve onun yayınladığı blok liste kongreyi alacak. İYİ Parti kongresi tamamlandıktan sonra Ekrem İmamoğlu aracılığıyla Cumhuriyet Halk Partisi’ne katılan Meral Akşener ve Buğra Kavuncu, tasarım için çalışacaksöz konusu.

İMAMOĞLU, KIRMIZI HAT!

Özvarinli, adaylığını her fırsatta desteklediğini işaret ettiği Ekrem İmamoğlu’nun Meral Akşener’in kırmızı çizgisi olduğunu vurgulayarak, “Yerel seçimler öncesi Millet İttifakı’nın devam edip etmeyeceğini CHP’nin kasım ayında yapılması beklenen kongresinin sonucu belirleyecek. Ekrem İmamoğlu’nun Meral Akşener’in kırmızı çizgisi olduğuna defalarca şahit oldum.”yazdı.

İYİ PARTİ KAVUNCU’YA, CHP İMAMOĞLU’YA

Açıklamalarına devam eden Özvarinli, şunları söyledi: “İleride Buğra Kavuncu’ya İYİ Parti’den ayrılma planında anlaşan Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu’nu CHP Genel Başkanı yapmak için mücadele edecek”sözlerini de kullandı.

İMAMOĞLU’YU ADAY GÖSTERMEK İSTEDİ

Tartışmalarına sosyal medya hesabından devam eden Özvarinli, Akşener ile yaşadığı bir sohbeti paylaşarak şunları paylaştı:

“Ekrem İmamoğlu, ilk günden itibaren Meral Akşener’in tek ve tek cumhurbaşkanı adayıydı. Bunu bize tekrar tekrar beyan etti. Hatta o dönemde DÜZGÜN Parti Kümesi’nin başında olan ve kendisine en yakın isimlerden biri olan İsmail Tatlıoğlu bile. Meral Akşener, Mansur Yavaş’ın önündeydi Yayınlandığı bir anket üzerinden yaptığımız sohbette, Mansur (HDP’li bilerek oy kullanmıştı) İstanbul seçimlerinde denenmemiş, Ekrem İmamoğlu ise denenmiş bir adaydı. Ekrem İmamoğlu cumhurbaşkanı adayımız olmalıdır.”

“CHP’Yİ BÖLÜR, BÖLMEZSE İMAMOĞLU YENİ PARTİ KURAR”

Özvarinli son olarak şunları söyledi:

“Süreç farklı gelişirken bu kez Ekrem İmamoğlu’nun CHP Genel Başkanlığı gündeme geldi. Ekrem İmamoğlu CHP genel başkanlığını almazsa MHP’de Meral Akşener’in yaptığının aynısını yapacak, o da aynısını yapacak.” Cumhuriyet Halk Partisi’ni böl.Solda yeni bir parti.Yüce akıl ve Meral Akşener tüm takviyeleri yapacak.GÜZEL Parti içinde kurulacak bu yeni parti ile ittifak yapacak.Üst akıl kendisine ait partiler istiyor. hem sağda hem de solda. Herkes yeni bir parti kuracaklarından ve dayanamadıkları zaman böleceklerinden emin olabilirler.”

KAYNAK: HABER7

seyitgazi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu