Haber

Deprem bahanesiyle jeneratör alıp bölgeye göndermeyen Tunceli Özel İdare Genel Sekreteri görevden alındı.

6 Şubat depreminin ardından Tunceli İl Özel İdaresi’nin arama kurtarma çalışmaları için Kızılay’dan 7 adet jeneratör satın aldığı ancak jeneratörlerin bölgeye gönderilmediği ortaya çıktı. CHP Tunceli İl Lideri Ali Mustafa Çelik, Valiliğin başlattığı soruşturma sonrasında Tunceli Özel İdare Genel Sekreteri Nazif Yıldırım’ın görevinden alındığını duyurdu.

YARDIM bahanesiyle göndermediler

Kahramanmaraş ve Hatay depremlerinin ardından 11 ilde büyük yıkım yaşanırken, arama kurtarma çalışmaları sırasında en büyük ihtiyaçlardan biri de jeneratör oldu. Tunceli İl Özel İdaresi’nin, Adıyaman’daki işlerde kullanılmak üzere satın aldığı 7 jeneratörü bu dönemde göndermediği, hatta kendi depolarında tuttuğu ortaya çıktı.

İŞTEN

Sözcü’nün haberine göre, jeneratör talebinde bulunan ancak jeneratörleri İl Özel İdare deposunda kayıtsız olarak tuttuğu iddia edilen Tunceli Özel İdare Genel Sekreteri Nazif Yıldırım görevden alındı. CHP Tunceli İl Lideri Ali Mustafa Çelik, “Jeneratör skandalı ortaya çıktıktan sonra genel sekreter olarak görev yapan Nazif Yıldırım’ın görevden alındığını öğrendik. Özel idare müdürleri, darbe sonrası ilin en üst düzey bürokratlarından biri. Vali.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu