Haber

Çanakkale’de çıkan yangında köylerini terk eden vatandaşlar yaşadıklarını anlattı

ÇANAKKALE merkeze bağlı Kızılkeçili köyünde 16 Temmuz’da başlayan ve 52 saat sonra kontrol altına alınan yangının ilk gününde tedbir amaçlı boşaltılan Kemel Köyü’nde yaşayan vatandaşlar, yangında yaşadıklarını anlattı. Çok güzel ve görsel olarak da güzel bir köyleri olduğunu söyleyen Necati Akın, ‘Harap olduk. Her taraf yandı. Bu köy 10 yıl kendini toparlayamaz. Yeşillik diye bir şey yoktur. Komşularımızın yaklaşık bin dönüm yanan arazisi var. “Üç gündür uyumadım” dedi.

Nihat Yongacı, ‘Yukarı Okçular Köyü’nden ateş geldi. Çatım, balyalarım, ekili buğday tarlalarım yandı, hayvanları kaçırdım. Şu anda saman ve yem yok. Biz böyle duruyoruz. Alevler yüksek sesle duyuldu ve çok hızlı yayıldı. Arkadaşlar çok müdahale etti, devletimiz de müdahale etti ama bunun önünde ateş durdurulmuyor” dedi.

1 KİŞİ TARBARLANDI, 3 KİŞİNİN TEDAVİSİ DEVAM EDİYOR

Yangın sırasında dumandan etkilenen vatandaşlardan 1’i hastaneden taburcu edilirken, Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde 2, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversite Hastanesi’nde 1 kişinin tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu