Haber

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan CHP’ye döndü

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, geçen yıl belediye meclisinde yapılan oylamada elini kaldıran belediye meclis üyesi Hacer Çınar’a, “Neden bana el sallıyorsunuz, ben evliyim, ayıp” demişti. Bunun üzerine CHP Merkez Yönetim Kurulu’nun oybirliğiyle aldığı kararla kesin ihraç talebiyle CHP Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilen Özcan’a yine oybirliğiyle bir yıl tecilli uzaklaştırma cezası verildi.

Habertürk’te yer alan habere göre, geçici ihraç süresi dolan Tanju Özcan partisine döndü. Şimdi CHP Genel Sekreterliği’nin Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na yazıp ihraç süresinin dolduğunu ve Özcan’ın yeniden parti asıl üyesi olduğunu belirtmesi gerekiyor.

‘ALTINCI GANYAN’DA EN YÜKSEK DERECELİ SÜRPRİZİ OYNAMAK GİBİ’

Değişim bildirisini ilk veren isimlerden Tanju Özcan, “Değişim demokrasinin gereği ve gereğidir. Kılıçdaroğlu bunu yaparsa biz bunu fedakarlık sayarız” dedi. Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler aynı kadro ve aynı söylemlerle yapılırsa başarı şansının olmadığını belirten Özcan, “Aynı moralle devam ederseniz seçimde başarı sürpriz oynamak gibidir. Bu, kel bir oğlandan saçını tekrar uzatmasını istemek gibi.

‘ÖZGÜR ÖZEL AVUKAT KÜMESİNİN HAKİMİNDE’

Özgür Özel’in “Sorumluluk almaktan kaçınmayacağım” sözlerini de değerlendiren Özcan, “Özgür Bey çok tutarlı bir siyasetçi, Özgür Bey her zaman vekil gruba ve tabana hakim. tabanda ve milletvekillerinde irade.” . (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu