Haber

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı gündemi değerlendirdi

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, İsrail’in uluslararası hukuku ve savaş hukukunu hiçe sayarak yaptığı vahşete tüm dünyanın tanık olduğunu belirtti.

Partisinin il merkezinde düzenlediği basın toplantısında Angı, 70 yıldır acı ve gözyaşına sahne olan Filistin’de çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini, hayatta kalanların ise açık hava hapishanesinde yaşamaya çalıştığını söyledi.

Birçok devletin İsrail’in yanında yer almasının üzüntü verici olduğunu belirten Angı, “Filistin’in yıllardır çektiği acıların yanı sıra, maalesef dünya, son günlerde İsrail’in uluslararası hukuku ve savaş hukukunu hiçe saymasına tanık oluyor. İnsan hak ve özgürlüklerinin zirveye çıktığı 21. yüzyıldır.” “21. yüzyılda alınan bu tutumlar tüm dünyayı derinden yaraladı.” söz konusu.

Angı, İsrail’in ilgisizliğinin tüm dünyanın bildiği bir gerçek olduğunu ifade etti.

Türkiye olarak Rusya-Ukrayna savaşı da dahil olmak üzere tüm savaşların bir an önce durmasını istediklerini vurgulayan Angı, şöyle konuştu:

“Savaşın kazananı yok. Binlerce insan hayatını kaybediyor, milyonlarca insan evinden yurdundan oluyor. Maalesef son 50 yıldır pek çok ülke büyük bedeller ödeyerek devam eden bir savaş iklimi içinde. Türkiye haklı olarak bağırıyor.” uluslararası alanda Filistin’in yanında olduğunu belirterek, “Bu adaletsizliğin bir an önce son bulması, bu yangının söndürülmesi ve kalıcı barışın sağlanması için tüm taraflarla görüşmelerini sürdürüyor.”

Angı, son olarak Dünya Belediyeler Birliği olarak da bilinen Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) toplantısına Konya’nın ev sahipliği yapacağını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gündemin yoğunluğu ve çeşitli nedenlerden dolayı bu programa katılamayacağını sözlerine ekledi. kişiler.

piraziz-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu