Haber

4 Dil Konuşan ve Anahtar İsim Korumasıydı: Alman PKK’lı Eva Maria Öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Irak’ın kuzeyindeki Gara Dağı’na düzenlediği hava operasyonunda Almanya asıllı PKK’lı Eva Maria Steiger’in öldürüldüğü ortaya çıktı.

Alman teröristin, PKK heyetlerinin yurt dışı temaslarında tercümanlık yaptığı ve bazı elebaşlarının yakın koruyucusu olduğu belirlendi.

İşte detaylar ⬇️

Terörist Eva Maria Steiger, 2018 yılında Almanya’nın Memmingen kentinde okurken terör örgütüne katıldı.

Teröristin önce Suriye’nin kuzeyine geçtiği, Ayn El Arab (Kobani), Deyr Ezıntı, Menbiç, Rasulayn ve Tel Abyad bölgelerinde terör örgütü DAİŞ’e karşı düzenlenen çatışmalara katıldıktan sonra terör sığınağına geçtiği belirlendi. Kuzey Irak’taki bölgeler.

Steiger, Gara Dağı’nın Sedare bölgesinde güvenlik güçlerinin konuşlandığı bir üs bölgesinde keşif yaparken beraberindeki grup tarafından etkisiz hale getirildi.

Alman teröristin aynı zamanda PKK’lı kadın örgütünün önde gelen isimlerinden ve İçişleri Bakanlığı’nın 10 milyon liralık kırmızı ödülle en çok arananlar listesinde yer alan Zozan Çewlik kod adlı Emine Serinyel’in yakın koruması olduğu bildirildi. liste.

Kadın teröristin Almanca, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca da bilmesi nedeniyle yurt dışından terör kamplarını ziyaret eden heyetlere zaman zaman rehberlik ve tercümanlık yaptığı da öğrenildi.

Eva Maria Steiger, terör örgütü PKK saflarında öldürülen 7. yabancı uyruklu terörist oldu.

koycegizhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu